Každý kdo si půjčoval peníze od banky ví, že je třeba dokladovat například příjem ze zaměstnání. Půjčka od banky často podléhá schválení a klient musí mít určitou bonitu aby peníze získal. Pokud zájemce o půjčku nemá příjmy – je nezaměstnaný a nebo má záznamy v registru, může pro něho být složité běžnou výhodnou půjčku od banky získat. Obrací se pak na nebankovní firmy, které však zase nepůjčí dosti vysokou částku. Jistou výjimkou může být Home Credit půjčka, která vám sice dokáže nabídnout až 150 tisíc korun, ale ani to nemusí být pro vás řešením.

Řešením je americká hypotéka

Řešením této situace se může stát právě americká hypotéka. Americké hypotéky jsou poskytovány nejen bankami ale také soukromými nebankovními firmami. U americké hypotéky stejně jako u klasické jde o zastavování majetku dlužníka. Díky zástavě nemovitosti má banka či firma v rukou trumf a v případě neplacení dlužníkem může ze zákona získat dlužníkovu nemovitost. Převod dlužníkovy nemovitosti na věřitele se řídí zákonnými ustanoveními a není možné v rámci článku vyjmenovat všechna související zákonná ustanovení.

Je zastavena nemovitost dlužníka

Zájemce o americkou hypotéku získává žádost o změnu v katastru nemovitostí. K majitelovu záznamu přibude tak ještě zástavní právo, které je vázáno na právě vzniklou americkou hypotéku. Zástavní právo znamená pouze právní a administrativní úkon, neznamená to že se budete muset z nemovitosti vystěhovat na dobu splácení své americké hypotéky. Následně po splacení všech splátek hypotéky získává klient potvrzení o splacení od banky či nebankovní firmy a s tímto potvrzením zažádá opět na katastru nemovitostí o výmaz zástavního práva. Pro aktuálně platný postup úkonů souvisejících s katastrem nemovitostí konzultujte s právníkem a dotazy související s americkou hypotékou zase s firmou od které máte hypotéku zajištěnou.

Kolik americká hypotéka stojí

Obvykle je možné neúčelovou bankovní americkou hypotéku získat za úrok přibližně 5% ročně. Splácení hypotéky je nastavené na míru klientovi tak aby mohl pohodlně vše splácet. Se zajištěním hypotéky většinou souvisí i různé administrativní poplatky. Podrobnosti se dozvíte na webových stránkách firmy a nebo banky, která vám americkou hypotéku zajišťuje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.