Stejně jako bankovní půjčky, i ty nebankovní mají mnoho výhod, ale také i nějaké nevýhody. Nebankovní úvěrové společnosti nabízejí rychlý a jednoduchý způsob, jak získat půjčku. Na trhu je jich velké množství, a tak lze dnes získat prakticky stejně výhodné podmínky a mnohde i výhodnější, než u půjčky z banky.

Nebankovní půjčky – výhody:

  • Rychlost vyřízení – výhodou těchto úvěrů je především velkou rychlé vyřízení půjčky. Obvykle můžete mít peníze od schválení žádosti i během několika hodin, maximálně do druhého dne. Je skvělé, že se půjčky schvalují prakticky nonstop i během víkendů či svátků. Tato rychlost je možná díky automatizovanému systému pro schvalování půjček, kterým většina společností disponuje.
  • Větší benevolence – pravidla pro získání nebankovních půjček nebývají tak striktní jako u bankovních. Díky tomu mají šanci i nezaměstnaní, maminky na mateřské dovolené, důchodci nebo ti, kdo mají záznam v registru dlužníků.
  • Vyřízení na internetu – takřka každá nebankovní půjčka se sjednává online. Nemusíte chodit nikam na pobočku ani nikam volat. Většinou jen postačí vyplnit elektronický formulář, odeslat a čekat na odpověď.

ano-ne-pujcka

Nebankovní půjčky – nevýhody

  • Vyšší úroky – úroky a RPSN jsou obvykle vyšší než u běžných bankovních půjček. Poskytovatelé nebankovních půjček se potýkají s mnohem vyšším rizikem v podobě nesplácení, protože nemají o klientovi tolik informací, jako banka. Toto riziko alespoň částečně kompenzují právě o něco vyššími úrokovými sazbami.
  • Podvodné firmy – se stoupajícím počtem poskytovatelů stoupá bohužel i počet podvodných a nespolehlivých firem. Naštěstí lze najít na internetu mnoho recenzí různých společností a získat přehled o zkušenostech ostatních klientů. Důležité je také pečlivě číst úvěrové smlouvy.

Klady převažují nad zápory

I když mají nebankovní půjčky své nevýhody, je více než zřejmé, že výhody převažují. Pokud si dá potencionální žadatel práci s hledáním, jistě najde tu nejlepší variantu, která mu dopomůže k rychlému řešení špatné finanční situace.

Leave a Reply

Your email address will not be published.