Jakou používáte kosmetiku? Záleží vám na tom, aby vám rychle a skoro zázračně vyřešila problém s pletí, jako jsou vrásky, akné apod.? Nebo dáváte přednost šetrnější, byť pomalejší léčbě? Všechno má svá pro a proti, ovšem z dlouhodobé perspektivy je vhodnější vsadit na přírodní kosmetiku. Vždyť ta pokožce svědčí lépe, protože má stejný základ. Přírodní.

Eko kosmetika nedráždí

Jelikož to dnes nemusí být tak sci-fi, s nadsázkou bychom mohli konstatovat, že nám lidem svědčí přírodní kosmetika a bionickým, uměle vytvořeným „lidem“, bude vyhovovat chemie. Cokoli, co je umělé, vzniklo proto, že na něco lidé sami nestačí. Roboti zvládají spoustu úkonů bez chyby, protože je nesužuje únava jako nás. Kosmetika na bázi různých chemických preparátů umí to, na co je příroda krátká. Chemie vyhladí kůži i za den. Ovšem napumpuje vnitřní struktury pleti i spoustou nežádoucích látek. Jen si vezměte estetickou nadstavbu. Různé výplně jako botox, u nichž je po čase znát nepřirozený efekt. Přírodní kosmetika jemněji pěstí, viditelné výsledky se dostaví později, ale zase máte jistotu, že ve vašem těle nezůstane škodlivá stopa. Je to stejné jako s léky. Dostanou vás rychleji do formy, ale zatímco vyléčí například žaludek, jejich zásah nepříznivě ovlivní játra. Podobně fungují i chemická kosmetika a biokosmetika.

Přírodní péče nejen pro pleť

Přírodní kosmetika konvenuje přírodě. Využívá blahodárných účinků rostlin. Neznamená to, že by byla výrazně slabší než klasická chemická kosmetika, je potřeba znát různé vlastnosti bylin apod. Však již naše babičky znaly recepty na různé lektvary. Z poznatku třeba indiánů čerpáme dodnes. A třeba taková čínská medicína je založena na spoustě přírodních postupů. Eko kosmetika však není pouze o tom, že je příznivá z hlediska péče o vaše tělo. Dnes se zohledňují i různé postupy výroby, při nichž například nevzniká zbytečný odpad. Také obaly jsou ekologicky rozložitelné. Žádné plasty a další umělotiny. Pokud chcete poznat více svět přírodní kosmetiky, podívejte se do obchodu Ekokočka. Mají tu krémy, mléka, masti, oleje, mýdla, ovšem eko kosmetika není pouze pro tělo. Vždyť když myjete nádobí, také jste v kontaktu s nějakými přípravky, takže jsou i přírodní potřeby pro domácnost, svíčky, nebo třeba i hřebeny. Majitelka tohoto obchůdku dává přednost českým malovýrobcům, kteří vyrábí produkty v menších dílnách, čímž do každého kousku vkládají spoustu lásky a energie. Krámek sídlí ve Vsetíně, pokud je to pro vás daleko, zásilková služba vám nákup doručí kamkoli po celé republice.

Leave a Reply

Your email address will not be published.