Asi nikdo nemá na účtu zbytečné peníze. Ale pokud přece jen máte volné a rádi byste investovali, tak zkuste část z nich investovat do zlata. Risk je to minimální a ochrana finančních zdrojů proti znehodnocení k nezaplacení. Jako základ portfolia je zlato nejlepší variantou. A nemusí jít o nijak závratné částky. Investovat můžete pozvolna. S praxí získáte sebedůvěru a můžete začít experimentovat

Ochraňte své finance

Určitě je vám jasné, že nechat na účtu velké obnosy peněz není dobré. Nijak se nehodnotí, úrok není závratně vysoký a peníze tam vlastně jen leží ladem. Proto je lepší mít je v oběhu. Ať už prostřednictvím investic do fondů nebo právě do zlata. Investiční zlato berte jako svá zadní vrátka. Jistotu, která nikdy nezmizí a nepřijde o svou hodnotu. To totiž dělá inflace penězům. V jednom okamžiku máte peněz dost, a pak přijde propad, který se těžko nahrazuje.

Cena zlata navíc nikdy neklesá pod jeho hodnotu. Může být vyšší v případě krize, ale v době „okurkové sezóny“ se dá zlato koupit poměrně levně, když víte, kde. Investovat do zlata navíc zvládnou i naprostí začátečníci. Není na tom nic těžkého.

Od koho kupovat zlato?

Rozhodně od osvědčených obchodníků, kteří se na trhu pohybují už nějakou dobu. Nevrhejte se do zbrklých nákupů, aniž byste si zjistili, co je daný obchodník zač. Zkuste se poptat svých známých, zda nemají nějakou dobrou zkušenost, to se cení. Jinak začněte pátrat a sledujte, za kolik jednotlivé společnosti jako česká mincovna zlato nabízejí.

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Neškodí tedy rozhodit sítě i za hranice. V Rakousku či Německu nakoupíte třeba levněji než tady.