Investiční zlato patří dlouhodobě k velmi žádaným komoditám. Dříve se na něj specializovali hlavně velcí investoři, což už přestává platit, neboť je mnohem snadněji dostupné a zlaté slitky a mince se dají pohodlně zakoupit už v cenách od pár tisíc korun.

Ochrana peněz

Hlavním důvodem, proč byste měli zvážit, zda své naspořené finanční prostředky nevložit do zlata, je ochrana peněz před inflací. Aktuálně lze sledovat dosti nepříznivý vývoj, kdy v Česku trvá poměrně vysoká inflace. Peníze tak rychle ztrácejí na své reálné kupní síle. Jestliže si je necháte jen tak doma pod polštářem, případně za nízký úrok někde v bance, možná za pár let zjistíte, že jste vlastně o dost úspor přišli, zkrátka si za ně nakoupíte méně nežli dnes. A je to právě zlato ve formě cihliček a mincí, které tomuto negativnímu jevu dokáže zabránit, neboť jeho hodnota neustále stoupá. U zlata se navíc oproti jiným investičním příležitostem nemusíte bát, že naráz přijde o desítky procent své hodnoty a dojde ke zmaření úspor, jako je tomu třeba v okamžiku, kdy investujete do akcií apod.

Osvobození od DPH

Investiční zlato má jedno velké plus rovněž oproti investici do nemovitostí, která je jinak velmi dobrou záležitostí. Nákup zlata ve formě slitků a mincí s patřičnými certifikáty a u ověřených prodejců totiž nepodléhá platbě DPH, což oceníte zejména ve chvíli, kdy do něj vložíte vyšší sumu peněz. Zlato se ale dá koupit už v řádech jednotek tisíc korun.

Nákup a prodej online

Pořízení a prodej investičního zlata je v současnosti skoro stejně snadnou věcí, jako když si kupujete klasické spotřební zboží. Využít se k tomu dají totiž i specializované eshopy. Jeden z nich provozuje tradiční tuzemský dovozce a prodejce zlata, který má jinak sídlo v Obecním domě v Praze. Zlato nabízí vždy za aktuální ceny, jež se mění každý den dle vývoje drahého kovu na světových trzích.