Chystáte se využít některou z půjček, které jsou dnes poměrně dobře dostupné, a je jich velké množství? Pak byste se měli především orientovat v některých úskalích, která s takovým půjčováním souvisí. Některé prvky už na první pohled naznačují, že by se mohlo jednat o půjčku nevýhodnou. Jaké prvky to jsou a jak poznat, že je půjčka nevhodná nebo dokonce nebezpečná?

Až příliš výhodné podmínky

Varovat vás můžou již podezřele dobře vypadající podmínky smlouvy. Spousta společností, které se pohybují ve finančním světě, dnes nabízí například první půjčku zdarma, dále jsou to různá zvýhodnění v úročení. Také můžete být lákáni na vysokou částku, kterou si lze zapůjčit u nebankovních typů půjček. Pokud se takovýchto plusů sejde opravdu hodně, může se jednat klidně i o půjčku podvodnou. Neznamená to ale zdaleka ve všech případech to, že nabízené výhody jsou ukazatelem nespolehlivosti.

Zápis společnosti v rejstříku

Společnost, která poskytuje jakékoliv půjčky bez potvrzení příjmu a rychlé půjčky by měla být zapsána do obchodního rejstříku. Tuto informaci si zjišťujete jako první a rozhodně ji nepodceňte. Samozřejmě se může stát, že i společnost, která v tomto rejstříku figuruje, může zkoušet na své klienty nejrůznější „finty“.

Půjčka nemusí být hned podvodná, může být jen dosti nevýhodná pro klienta. To ale bohužel zjistíte často až po té, co už je podepsána smlouva.

Mýty o některých půjčkách

Mezi nejspolehlivější se dnes řadí například půjčka Zaplo nebo půjčka Zaimo. Dobrou volbou a jistotou, že se nejedná o podvod, pro vás bude také zajímavá a inovativní Click Credit půjčka. Lidé si ale i na těchto půjčkách dokážou něco najít a velmi často se na internetu objevují neověřené informace o jejich podvodnosti. Nenechte se ale mýlit, tito lidé většinou nemají s daným typem půjčky žádnou zkušenost, nebo ji mají, ale sami porušovali některé podmínky. Výsledkem pak jsou samozřejmě penále a podobně. Můžete se jim ale vyhnout velmi jednoduše, stačí poctivě splácet a dodržovat podmínky smluvního ujednání.

Leave a Reply

Your email address will not be published.