Zarazilo vás, že všechny banky při sjednávání hypotéky vyžadují i sjednání pojištění nemovitosti? Respektive sjednáním podmiňují čerpání finančních prostředků. Zároveň stanovují i minimální částku, na kterou by měla být nemovitost pojištěna – pojištění musí být nastaveno tak, aby pojistné pokrylo výstavbu nové nemovitosti, kdyby došlo k totálnímu zničení té stávající.

O klienty bankám nejde

Bylo by naivní si myslet, že banky myslí na blaho svých klientů a předvídavě je tlačí do pojištění nemovitosti proto, aby pak v případě nečekané události měli kde bydlet. Finanční instituce tímto opatřením chrání své investice. Díky pojištění mají jistotu, že kdyby k poškození nemovitosti skutečně došlo, jim pojišťovna vyplatí adekvátní částku.

Pojistné plnění je vinkulováno ve prospěch banky, která tak nemůže prodělat. Peníze následně převede klientovi a ten je povinně použije na rekonstrukci.

americkahypoteka-org_online_ergo_cz_01

Paradoxně chráníte sebe

Majetkové pojištění samozřejmě pomůže i vám, protože nebudete nuceni hradit opravy z vlastní kapsy, která je již dostatečně zatížená hypotékou. Může se stát cokoliv a v případě velkých škod (např. záplavy, výbuch plynu apod.) neskončíte bez střechy nad hlavou a s velkým dluhem na bedrech.

Proto byste neměli řešit, proč je sjednání pojištění nemovitosti povinné, ale spíše se zabývat tím, kdo vám nabídne nejlepší podmínky.

Částka, na kterou svůj domov pojistíte, musí odpovídat reprodukční hodnotě. Jinak by vám pojišťovna vyplatila pouze poměrnou část pojistného. Navíc byste tím porušili podmínky hypotéční smlouvy a vystavili se riziku nařčení z pojistného podvodu.

americkahypoteka-org_online_ergo_cz_02

Nechcete-li zbytečně ztrácet čas výpočtem, zvolte online pojištění nemovitost od ERGO pojišťovny, která stanovuje pojistnou částku paušálně na základě podlahové plochy.