Klasická krátkodobá půjčka, kterou vyřídíte po internetu. Jde o relativně finančně nákladnou záležitost, kterou ocení každý, kdo se dostal do finančních nesnází a nutně potřebuje co nejrychlejší řešení tohoto problému. Půjčka se vyřídí kompletně online, potřebujete jen mobilní telefon a připojení k internetu. Žádná kamenná pobočka, žádné osobní jednání. Žádosti vyřizuje počítačový automat, díky čemuž je vše velmi rychle odbaveno.

Ve většině případů si půjčíte řádově tisíce

Naprosto většina firem, které rychlou SMS půjčku poskytují, nabídne novým klientům jen relativně malou finanční hotovost. Pokud však splatíte tuto částku bez problémů, obvykle bude při druhé žádosti strop o něco výše. Díky SMS půjčce si přijdete řádově maximálně na deset tisíc korun, je však možné si půjčit už od pětistovky výše – což samozřejmě dává potenciálním klientům značnou flexibilitu. Peníze do výplaty, na zapomenutou složenku nebo elektrospotřebič do domácnosti během pár desítek minut, bez starostí a dlouhého jednání nebo čekání ve frontách.

Je to samozřejmě velmi snadná záležitost, kterou zvládne zcela každý. Poslání SMS zprávy s ověřovacím kódem, krátký kontaktní formulář a peníze putují ihned na bankovní účet žadatele. Podmínek je naprosto minimum, zpravidla nemusíte prokázat pravidelný příjem, stačí plnoletost, trvalé bydliště kdekoliv v ČR a vlastní účet v některé z tuzemských bank – dispoziční právo k účtu někoho jiného v tomto směru bohužel nestačí.

Nevýhodou těchto typů půjček je relativně vysoký úrok, doba splatnosti je však nejčastěji třicet kalendářních dnů (a v takových případech se jedná maximálně o stokoruny navíc). Problémem může být i případná pokuta za prodlení. Většina zprostředkovatelů menších půjček ale nabízí i odložení splatnosti o několik dnů za menší poplatek, řádově jde opět o pár stokorun, a to i v případě větších částek.