Možností investic je v dnešní době celá řada. Je na každém z vás, jak se svými úsporami naložíte. Pokud neradi riskujete a naopak chcete, aby během času nedošlo ke znehodnocení vašich peněz, je na místě uvažovat nad investicí do drahých kovů.

Zlaté a stříbrné cihly se dají pořídit velmi snadno

Drahými kovy se rozumí především stříbrné a zlaté mince, potažmo investiční stříbrné a zlaté slitky ve formě cihliček. Jde o typ kovů, který má vždy určité, zákonem dané parametry. Lze je pořídit v několika tuzemských specializovaných obchodech. Jedním z nejvýznamnějších obchodníků je společnost AuPortal, jež patří ke špičce ve svém oboru v České republice a na Slovensku. Nabízí zlaté i stříbrné mince a slitky všech běžně dostupných velikostí a tvarů v různých hodnotách. Veškeré produkty mají potřebné certifikáty a puncovní značky, díky nimž máte jistotu, že v případě potřeby tyto investiční kovy bez problémů prodáte kdekoliv na světě.

Nepřicházíte o skutečnou hodnotu peněz

Investiční zlaté slitky a mince jsou stejně jako stříbrné varianty dobrou ochranou zejména před inflačními jevy. Zlato a stříbro si totiž dlouhodobě udržují stabilní hodnotu. Zatímco běžné peníze ztrácejí během času reálnou hodnotu, koupíte si tedy za ně méně zboží, zlato a stříbro tomuto ekonomickému vlivu nepodléhají.

Neplatíte DPH

To ale zdaleka není jediným důvodem, proč investiční stříbro a zlato nakupovat. Pokud je pořídíte a následně prodáte ve vhodné době, dá se na investici i poměrně slušně vydělat. Koupě navíc nepodléhá DPH. Investiční drahé kovy jsou snadno směnitelné po celém světě, a to vždy za přibližně stejnou hodnotu. Můžete tak bez problémů převážet i mince a slitky ve vyšší hodnotě. Pouhá trojská unce zlata představuje aktuálně hodnotu téměř 30 tisíc korun, přičemž se vám vejde do kapsy.