Přeprava zboží jakéhokoliv druhu je vždy logistický oříšek, a to i když se jedná o přesun pouze mezi městy.

Mezinárodní doprava je už zcela jiná disciplína, kde musí vše stoprocentně klapat. A i proto se pro přepravu takřka čehokoliv používají plastové přepravky a bedny.

Jsou odolné

Plast stále hodně laiků považuje za podřadnou surovinu, nicméně v tomto ohledu se mýlí. Tento materiál se dnes používá víceméně v každém oboru a přeprava samozřejmě není výjimkou.

Ještě v relativně nedávných dobách se bedny a přepravky vyráběly ze dřeva. To se sice vyznačuje velkou odolností, nicméně na plast v tomto směru rozhodně nemá. Dřevo lze poškodit poměrně snadno, a to nejen mechanicky, ale většinou i chemicky. V tomto ohledu je plast daleko v předu.

Prokopnout kupříkladu kvalitně vyrobené plastové Big boxy je víceméně nemožné. K jejich poškození je nezbytné vyvinout skutečně velkou sílu, což obvykle bez adekvátních nástrojů nejde. Co se týče chemické ochrany, plasty jsou poměrně odolné vůči celé řadě slabších kyselin.

Snadné čištění

Dřevo ztrácí i co se čištění týče. Má totiž póry, ve kterých se uchovávají nejen nečistoty, ale zároveň také různé pachy. Jejich odstranění je tedy daleko složitější než v případě plastu, na který většinou stačí jen tlaková voda se saponátem.

Proto se do plastových beden a přepravek může ukládat pokaždé trochu jiné zboží. Nehrozí totiž, že by jedna zásilka načichla od druhé, což by hlavně v případě potravin byla katastrofa.

Popelnice

Běžně se z plastu vyrábí i nádoby na odpad. Mezi ně se řadí jak standardní koše na odpadky v kancelářích a domácnostech, tak i venkovní popelnice.

Ty jsou díky použitému materiálu mnohem lehčí než dřívější plechové modely, a proto se s nimi lépe manipuluje. Navíc se o ně není možné pořezat, což je další nesporné plus.

Leave a Reply

Your email address will not be published.