Kouření už nějaký ten pátek v našich luzích a hájích není in. Přesto stále existuje velké množství našinců, kteří nemohou bez nikotinu fungovat.

Ti si však nemusí ničit zdraví klasickými cigaretami. Standardně je dnes možné koupit si i elektronické alternativy, jež ani zdaleka tolik neškodí.

Neobsahují žádné toxické látky

Cigarety, potažmo doutníky jsou tak nezdravé hlavně kvůli hoření tabáku. Právě během něj se totiž generují různé toxické látky, jež mají na svědomí velké množství nemocí souvisejících s kouřením.

Elektronické kuřivo žádný tabák, který by bylo nutné zapalovat, neobsahuje, což je velké plus. Nikotin je zde obsažen ve speciální náplni, která se po zahřátí mění na plynné skupenství.

Takovýto dým však nejenže neobsahuje toxické látky, jež běžně najdeme v cigaretovém kouři, ale ani zdaleka tak nezapáchá.

Vapování v hospodách je povoleno

Kuřákům v českých zemích v poslední době pšenka moc nekvete. Nejenže tabákové produkty neustále zdražují, ale zároveň je zakázáno je na mnoha veřejných místech konzumovat. To samozřejmě platí primárně pro kouření, jelikož cigaretový dým může poškodit zdraví i pasivním kuřákům.

Pro elektronické cigarety tyto restrikce neplatí a ani se zatím neuvažuje o nějaké revizi stávajících pravidel. Proto je také možné vapovat bez problémů třeba i v restauračních zařízeních, respektive v zoo či na zastávkách MHD.

Kde nakupovat?

Mezi standard se dnes řadí hlavně elektronky s vyměnitelnými náplněmi. Ty však nejsou úplně ideální pro jedince, kteří by rádi s vapováním začali. Jedná se totiž i vyšší investici, a proto je pro mnoho lidí schůdnější nejdříve vyzkoušet levnější jednorázové alternativy.

Ty nabízejí prakticky stejný požitek jako klasika, avšak za menší peníze. Jak je už z názvu patrné, jednorázová elektronická cigareta se po vyčerpání náplně musí vyměnit za novou. Tento druh kuřiva je reálné koupit například zde: https://hqd.cz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.